O nás

S chovem koz jsme začali teprve nedávno, a to jednou kozou Lízou. Už po prvních dnech jsme zjistili, že koza nemůže být sama, tak jsme jí pořídili kamarádku Rozárku. To byl teprve začátek. V současné době máme cca 80 kusů dospělých koz.
Vzhledem k tomu, že kozy mají výborné mléko, rozhodli jsme se zkusit výrobu sýrů a ostatních výrobků. Lidé kteří naše sýry ochutnali si je nemohou vynachválit.

V objektu rodinného domu jsme kompletně zrekonstruovali původní garáž a nevyužívanou místnost a proměnili jsme je v nádhernou sýrárnu určenou pro výrobu kozích sýrů.

Máme schválenou a registrovanou provozovnu (mlékárnu) pod číslem CZ 72850192 pro prodej syrového mléka, kysaných mléčných výrobků, sýrů a tvarohu a ostatních mléčných výrobků z kozího mléka pro prodej do EU.

Vše co vyrábíme projde několikrát našima rukama, proto nečekejte strojově přesné tvary, dokonale nalepené etikety, stejnou gramáž u sýrů atd.

Nejsme bio ani eko, ale víme čím krmíme a v jakém prostředí kozy paseme. Máme otužilá zvířata zvyklá na celoroční pobyt venku v naprosto přirozeném prostředí, které jim příroda připravila.

Nejsme anonymní výrobci a zpracovatelé mléka, nic neskrýváme. Chováme pouze kozy, jiné než kozí mléko u nás nenajdete. Nemáme krávy, které by nás živily v zimě, když se kozy nedojí, a vy jste tak byli na pochybách jestli výrobky, které u nás najdete jsou opravdu jen z kozího mléka.

Je to naše práce, která není lehká a jednoduchá, ale máme ji rádi :-)

Martin a Monika

P.S. Jsme opravdu jen dva :-)

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte  kontaktovat .

Kozí farma Vizovice

Lázeňská 756
Vizovice
763 12
Prodejní doba:
Út - Pá 14:00 - 18:00,
So 9:00 - 18:00,
Ne 12:00 - 18:00
Listopad - Únor prodej pouze po předchozí telefonické domluvě
IČ: 71227091
+420 775 013 628
+420 774 515 767
info@kozifarmavizovice.cz