Objednávka kolostra na rok 2024

Zde si můžete objednat kolostrum, cena za 250g je 1000,-Kč. Při objednávce 4 a více kusů včetně bude vyžadována nevratná záloha ve výši 50% ceny. Kolostrum je mražené a je nutné ho vyzvednout přímo u nás ve Vizovicích.

Kozí kolostrum (mlezivo)

Nejsme světoví producenti, velkovýrobci, velkochovatelé, farmaceutická firma, anonymní farma.
Jsme  tady  ve Vizovicích, kde nás snadno najdete i s našimi kozami, neschováváme se za krabičku s léky.
Proč to všechno píšeme? Aby jste věděli co kupujete a hlavně od koho.
Mohli bychom Vám napsat dlouhosáhlý článek o tom, co kozí kolostrum obsahuje, a jaké má blahodárné účinky na lidský organismus, ale psát Vám to nebudeme, jestli jste došli až sem na naše stránky, tak už toho víte určitě dost :-)
Nejsme léčitelé, šarlatáni nebo někdo kdo Vás bude přesvědčovat o tom, co vše Vám vyléčí.
Pouze uvedeme info z Wikipedie (cs.wikipedia.org/wiki/Mlezivo):
Kolostrum je jedním z významných faktorů, které ovlivní imunitu novorozence celoživotně. Obsahuje množství vitaminů, minerálů, stopových prvků a také významné bílkoviny, růstové faktory a inhibitory proteáz, hrající velmi výraznou roli v imunitním systému. Dále obsahuje protilátky, které mají přímé účinky proti bakteriím, virům a plísním. V kolostru se vyskytuje též laktoferrin, bioaktivní glykol-protein – u zdravých jedinců pomáhá zabezpečit imunitu proti chřipkám, nachlazením, parazitům a infekčním bakteriím. Uplatňuje se při omezování růstu metastáz, pomáhá redukovat plísně a omezuje produkci volných radikálů. Jedním z hlavních příznivých účinků lactoferinu je jeho schopnost redukovat záněty prostřednictvím regulace zánětlivých cytokinů, jakými jsou např. Interleukin-1, Interleukin-6 a faktor nekrózy tumorů (TNF). Každá jejich složka působí na zvláštní skupinu buněk. I přesto, že jsou za jistých okolností potřebné, platí, že příliš velké množství může škodit.

V kolostru je také důležitá skupina molekul nazývaná PRP (Proline-Rich-Polypeptides), která pracuje jako výkonný regulátor imunitního systému. Bylo dokázáno, že v odpovědi humorální složky imunitního systému stimulovaly PRPs nízkou, nebo naopak utlumovaly vysokou imunitní odpověď. PRPs rovněž ukázaly prospěšné účinky ve zrání thymocytů a tvorbě T-supresorových buněk. Tento proces nesporně přinese rovnováhu v tělových imunitních reakcích a do budoucna ukazuje cestu řešení autoimunních onemocnění.

Růstové faktory mají vliv na hojení ran, na vytváření svalové hmoty, na zlepšení nervového systému a na zvyšování výdrže a vitality.

Všechny látky obsažené v kolostru pomáhají novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v novém prostředí.

Člověk se rodí s částečně vrozenou imunitou, kůzle to tak nemá, narodí se bez ní a nebýt kolostra, nepřežije.

Naše kozy se pasou a žijí celoročně venku na louce, konzumují pouze trávu, stromy :-), seno, oves a ječný šrot s řepnými řízky, žádné granulované směsi se sójou, výkrmové mixy apod.

Nabízíme Vám možnost předobjednat si kozí kolostrum (mlezivo) v jeho nejčistší formě, zmrazené tepelně opracované ( cca 20 - 24 čoček v sáčku na led, celkem 250g ). Zmrazené vydrží 6-12 měsíců. Dávkování 1g na 10kg hmotnosti člověka. Každá čočka v sáčku má cca 12,5g. (Čočky se dají jednoduše oddělit, vyloupnete a necháte volně rozpustit, poté dávkujete podle váhy konkrétního člověka, buď na přímo nebo do čehokoliv, co není horké. Takto rozpuštěné kolostrum vydrží v lednici 4-5 dní.)
 
Tepelně opracované je takovým způsobem (výzkum, ze kterého vycházíme k dispozici zde, týká se sice kravského kolostra, ale jiný týkající se kozího bohužel neexistuje), aby zůstalo zachováno podstatné množství imunoglobulinů, které jsou jednou z nejdůležitějších složek kolostra a zároveň se zlikvidovaly případné zárodky listerie, e coli, salmonely, klíšťové encefalitidy, boreliózy apod.
U syrového kolostra je samozřejmě riziko, že tyto patogeny může obsahovat, stejně jako syrové mléko.
Kolostrum oddojujeme pouze kozám, které ho mají nadbytek, tzn. kůzle není o nic ochuzeno (koza má po porodu větší množství, než kůzle jednorázově vypije, mlezivo se neustále dotváří), oddojení probíhá do 24 hod po porodu, kdy je obsah imunoglobulinů nejvyšší.
Dávkování je 1g na 10 kg tělesné hmotnosti, cena za 250g je 1000,-Kč.
Vycházíme z dávkování sušeného kolostra, které se běžně prodává, akorát to naše je cca 3x levnější, z 1 litru tekutého totiž připravíte cca 100g sušeného, schválně se někdy podívejte, kolik ho je v jedné tobolce :-)
Dostupnost od cca poloviny února, jak se začnou rodit kůzlata.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy rádi se Vám na ně pokusíme dát odpověď.
Pro velký zájem je nutná rezervace přes formulář zde na stránce.
Mražené kolostrum není možné zasílat poštou, proto je nutné osobní převzetí u nás ve Vizovicích.
 
 
 
 
 
 

Kozí farma Vizovice

Lázeňská 756
Vizovice
763 12
Prodejní doba:
Po: Zavřeno
Út: 14:00 - 18:00
St: 14:00 - 18:00
Čt: 14:00 - 18:00
Pá: 14:00 - 18:00
So: 9:00 - 18:00
Ne: 14:00 - 18:00
Sezóna probíhá únor - říjen (listopad)
Mimo prodejní dobu a sezónu prodej pouze po předchozí telefonické domluvě
IČ: 71227091
DIČ: CZ8110264129
číslo účtu: 278604722/0300
+420 775 013 628
+420 774 515 767
info@kozifarmavizovice.cz