Kozy z Vizovic vás prosí o pomoc ještě jednou

Nepíše se nám to snadno, je to nepříjemné, ale jiné řešení v tuto chvíli nevidíme.
Bohužel jsme se dostali opět do situace, kterou jsme zažili už v loňském roce a po dlouhé rozvaze jsme se rozhodli, že sbírku zopakujeme. Víme, že opakovaný vtip není vtipem, ale tady se bohužel o vtip nejedná, a ani není snadné psát znovu o stejných problémech, se kterými se potýkáme, ale pokusíme se o to.
Dojení a zpracování mléka probíhá pouze v sezóně od cca poloviny února do začátku listopadu. V zimě tedy nemáme žádný příjem a všechno krmení a provoz musíme financovat z prostředků, které se nám podaří vydělat v průběhu roku převážně díky velkým akcím jako jsou foodfestivaly, hudební festivaly, slavnosti a další velké akce s vysokou návštěvností. Klasické malé farmářské trhy jsou pro nás díky malému procentu konzumentů kozích výrobků nerentabilní a na Náplavku se z Vizovic nedostaneme, neměl by kdo dojit kozy.
V sezóně běžný provoz pokryjeme z prodejů na farmě a prodejem výrobků do pár obchodů kam dodáváme.
Kvůli koronavirovým opatřením nám chybí příjmy z uzavřených restaurací a hotelů, příjmy z exkurzí, ale hlavně příjmy z velkých akcí, díky kterým jsme si byli schopni odkládat finanční prostředky na zimu, kdy potřebujeme minimálně 200 tis. Kč, abychom nemuseli redukovat stádo, o které se několik let pečlivě staráme a jeho náhrada by nebyla tak snadná, jako např. u zvířat chovaných na maso.
Budeme moc rádi, když nás podpoříte prostřednictvím sbírky na donio.cz zde: https://www.donio.cz/KozyVizovice, nebo svými nákupy u nás na farmě.
Předem vám moc děkujeme za sdílení, podporu a hlavně za to, že vás máme, bez vás bychom nebyli!

Kozí farma Vizovice

Lázeňská 756
Vizovice
763 12
Prodejní doba:
Po: Zavřeno
Út: Prodej po předchozí telefonické domluvě
St: Prodej po předchozí telefonické domluvě
Čt: 14 - 18 hod
Pá: 14 - 18 hod
So: 9 - 18 hod
Ne: 14 - 18 hod
Sezóna probíhá únor - říjen (listopad)
Mimo prodejní dobu a sezónu prodej pouze po předchozí telefonické domluvě
IČ: 71227091
DIČ: CZ8110264129
číslo účtu: 278604722/0300
+420 775 013 628
+420 774 515 767
info@kozifarmavizovice.cz